ВИЗНАЧЕННЯ ВПЛИВУ ГІГІЄНІЧНИХ ОПОЛІСКУВАЧІВ РІЗНОГО СКЛАДУ НА СТАН МІКРОФЛОРИ ПОРОЖНИНИ РОТА

Автор(и)

  • Н.Ф. Біла
  • С.А. Шнайдер Державна установа «Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії Національної академії медичних наук України»
  • К.І. Сафчук Одеський національний медичний університет
  • Л.З. Сафарова

DOI:

https://doi.org/10.35220/2078-8916-2022-45-3.2

Ключові слова:

мікрофлора порожнини рота, гігієнічні ополіскувачі, гігієна порожнини рота.

Анотація

Мета дослідження. Вивчення впливу гігієнічних ополіскувачів на якісний стан мікрофлори порожнини рота. Методи дослідження. В основу цієї роботи покладено аналіз власних даних, отриманих в результаті проведення дослідження. У дослідженні приймало участь 40 осіб віком від 20 до 35 років. Було проведено забір мазків із слизової оболонки порожнини рота для мікробіологічного дослідження та рекомендовано подальше щоденне використання ополіскувачів різного складу 2 рази на день. Через 14 та 30 днів було проведено забір мазків для мікробіологічного дослідження. У ході проведеного дослідження, було виявлено якісні зміни у мікробіологічного стану порожнини рота під впливом ополіскувачів різного хімічного складу та зроблено порівняльний аналіз. У матеріалах, які було отримано за допомогою мікробіологічного дослідження, мікрофлора була представлена переважно: 1 група: Str. viridae, Str. a haem.; 2 група: Str. viridae; 3 група: Str. Viridae, Candida ablicans, Neisseria sicca 4 група: Str. Viridae, Candida ablicans. Окремо слід зазначити, що антисептична дія усіх досліджуваних ополіскувачів обумовлена та посилена присутністю у складі фторида натрія. Ряд досліджень доводить, що фторид – нейротоксин, який зменшує когнітивні здатності та пригнічує розумові здатності. Також негативно впливає на щитоподібну залозу та епіфіз. Наукова новизна. Інтерес представляє вплив гігієнічних ополіскувачів різного складу на стан мікрофлори порожнини рота. Висновки. Аналізуючи отримані результати, ми можемо стверджувати що, тривале використання ополіскувачів призводить до змін у якісному мікробіологічному стані порожнини рота, характер яких залежить від хімічного складу ополіскувача. Окремо слід зазначити, що антисептична дія усіх досліджуваних ополіскувачів обумовлена та посилена присутністю у складі фторида натрія.

Посилання

Царев В.Н. Микробиология, вирусология иммунология. Москва: «Практическая медицина», 2009. 497 с.

Mike Barer, William L Irving, Andrew Swann, Nelun Perera. Medical microbiology: a guide to microbial infections : pathogenesis, immunity, laboratory investigation and control. Amsterdam : Elsevier, 2019. 159 р.

Лисак В. В. Микробиология. Минск: «БГУ», 2007. 369 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-10-13

Як цитувати

Біла, Н., Шнайдер, С., Сафчук, К., & Сафарова, Л. (2022). ВИЗНАЧЕННЯ ВПЛИВУ ГІГІЄНІЧНИХ ОПОЛІСКУВАЧІВ РІЗНОГО СКЛАДУ НА СТАН МІКРОФЛОРИ ПОРОЖНИНИ РОТА. Вісник стоматології, 120(3), 6–8. https://doi.org/10.35220/2078-8916-2022-45-3.2

Номер

Розділ

ТЕРАПЕВТИЧНА СТОМАТОЛОГІЯ

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 3 > >>